Hakkımızda

Hakkımızda

‘Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırımdır’ felsefesiyle yola çıkan Çizgi Koleji, başarılı bireyi sadece çözdüğü testteki doğru net sayısıyla belirlemez. Bize göre başarılı birey hayatını kolaylaştıracak pratik kazanımları edinmiş ve yaşam başarısı yüksek kişidir. Cumhuriyet tarihimizin en büyük kazanımı olan Köy Enstitüleri’ni kendisine kılavuz edinen Çizgi Koleji, kurduğu atölyelerle 21. Yüzyıl becerilerine uygun davranışları çocuklarımıza kazandırıyor.

Örneğin; Anaokulu öğrencimiz yoğurda maya çalmak, elbisesini katlamak gibi günlük becerileri başarırken bunun yanında okul öncesi STEM uygulamalarını da öğreniyor. İlkokul öğrencimiz Yaşam Beceri Atölyelerimizde şarjlı matkapla vida sıkmayı, lehim yapmayı öğrenir. Tekno Mühendislik Atölyemizde elektrik akımının devrelerle ilişkisini öğrenir. Ortaokul öğrencilerimiz ütü yapmayı öğrenirken, kodlamayla kendi oyunlarını yazmaktalar. Lise öğrencilerimiz Yaşam Becerileri derslerinde sakal tıraşı yapmayı ve kahve pişirmeyi öğrenirken, diğer taraftan fabrika simülatörü tasarlayabiliyorlar. Yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli diye tanımladığımız bu süreç, çocuklarımızı hem hayata hem de sınavlara keyifle hazırlıyor.

Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş bir nesil yetiştirme misyonuyla çıktığımız bu yolda, en değerli varlıklarını -çocuklarını- güvenip bize teslim eden velilerimizin desteği, okullarımızın kalite çıtasını yükselten tecrübeli eğitim kadromuzun fedakâr çabası ve yöneticilerimizin üstün performansı sonucunda, Çizgi Koleji sunduğu hizmet anlayışıyla BUTİK, uyguladığı eğitim metotları ile alternatif bir eğitim kurumu vizyonunu taşıyarak Türkiye’nin En iyi Okulu olma yolunda emin adımlarla yürüyor.